A testület ugyanakkor a törvény egyes részeit elutasította.
Jóváhagyta a francia alkotmánybíróság Macron nyugdíjreformjának lényegi elemeit, ezek szerint a nyugdíjkorhatárt az országban 62-ről 64 évre emelik – íjra a Politico. A testület ugyanakkor elutasította a törvény egyes részeit, ilyen például a nyugdíjasok munkába állását bátorító kezdeményezés, amit a szakszervezetek megbékéltetése érdekében vettek bele a jogszabályba.
A lényeg, hogy az alkotmánybíróság nem támasztott kifogást a tervezet kulcselemével szemben, a most kidobott részleteket pedig a kormányzat idővel külön törvény(ek)ként fogadtathatja majd el a Nemzetgyűléssel, lévén, hogy ezek egyike sem annyira megosztó intézkedés, mint a nyugdíjkorhatár emelése.
A káeurópainál rendszerint jóval viharosabb francia közélet epicentrumában most a nyugdíjkorhatár emelése állt, tömegtüntetések, zavargások törtek ki miatta, arról a hvg.hu a helyszínről is tudósított, kollégáink utána a Fülke egy adásában számoltak be tapasztalataikról és még azt is segítettek megfejteni, hogy miért szabadított el ennyi indulatot egy olyan intézkedés, melynek bevezetése után is relatíve alacsony marad a nyugdíjkorhatár, legalábbis a nyugat-európai viszonyok közepette.
Párizsi tudósítóink a Fülkében: A tér egyik fele fesztivál, a másik anarchia
Bokros Dorottya - Galicza Dorina Világ Kedden délután több tízezer ember kezdett tüntetni a francia fővárosban az ellen, hogy az országban megemelték a nyugdíjkorhatárt. Kollégáink beszámolója szerint a tüntetők Párizsban egy három kilométeres szakaszt tesznek meg - órák alatt. Nagyon lassan haladnak, a szakszervezetek egymás mögött sorakoztak fel.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.