Az okot jó messze kell keresni.
Hétfőn arról írtunk, hogy szinte újjászületett a forint és 9 hónapos rekordot megdöntve 381,4-et ért egy euró. Kedden pedig olyan történt, amire tavaly április óta nem volt példa: 380 alá is benézett a forint.
A forint erősödése, ha minimálisan is, de tovább folytatódott. Szerdán az euró reggel hatkor 378,99 forintot, a svájci frank 383,08 forintot, a dollár pedig 353,60 forintot ért. Eközben az euró jegyzése a kedd esti 1,0721 dollárról 1,0718 dollárra változott.
Az, hogy az USA-ban 6,4 százalék lett az éves infláció januárban, azt jelenti, hogy hetedik hónapja csökken az árak emelkedése (júniusban 9,1 százalékon tetőzött), és a decemberi adathoz (6,5 százalék) is mérséklődött.
Ugyanakkor havi alapon 0,5 százalékkal emelkedtek az árak, ami megugrás a decemberi 0,1 százalékhoz képest. Mindkét adat magasabb az elemzők által vártnál, ez pedig ismét növeli a félelmeket, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed továbbra is az infláció megfékezésére fog koncentrálni – a cél nagyjából 2 százalék lenne –, és nem a gazdaságba fogja önteni a pénzt.
Mindemiatt pedig gyengült a dollár, ami kedvezett a forintnak, amely így erősödni tudott.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.