Három évvel az EU-tagságuk megszűnése után a britek többsége már úgy érzi, nem kellett volna elhagyniuk az Európai Uniót.
Nagy-Britannia EU-tagsága 2020. január 31-én szűnt meg, az évfordulóra készített egy felmérést az UnHerd Britain portál és a Focaldata kutatóintézet. A 632 nagy-britanniai parlamenti választókerületben összesen tízezer embernek tették fel a kérdést: hibát követett-e el az ország, amikor kilépett az EU-ból?
A 632 körzetből mindössze három volt olyan, ahol a többség most is úgy gondolja, hogy nem volt hiba elhagyni az uniót.
Mindhárom, még most is Brexit-párti választókerület a kelet-angliai Lincolnshire megyében van, ahol a 2016-os népszavazáson különösen magas volt a kilépésre szavazók aránya.
Összességében a megkérdezettek 54 százaléka ért egyet azzal, hogy hiba volt kilépni az Európai Unióból, és mindössze 28 százaléka mondta azt, hogy nem tartja hibás lépésnek a távozást az EU-ból.
Ez hasonlít ahhoz az adathoz, amelyet a legnagyobb brit közvélemény-kutató cégcsoport, a YouGov még november végén hozott ki: az ő kutatásukban a válaszadók 56 százaléka nevezte hibának a Brexitet, és mindössze 32 százalék helyeselte hazája távozását az unióból. A YouGov hangsúlyozta: a Brexitet hibás döntésnek tartók aránya soha nem volt ilyen magas, a kilépést továbbra is helyeslők aránya soha nem volt ilyen alacsony a 2016-os népszavazás óta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.