Sem a kedélyek, sem a helyi lakosok nem nyugszanak.
A január 9-i, botrányba fulladt közmeghallgatás után pénteken ismét megpróbálja megmagyarázni Debrecen városvezetése és a kínai CATL vállalat képviselői a helyi lakosoknak, hogy miért nem rossz, sőt, miért jó az, ha a város határába felhúzzák Európa legnagyobb akkumulátorgyárát.
A vezetés az üzletben a pénzt, a lakosság viszont a természet és a vízkincs visszafordíthatatlan elpusztítását látja. Egyelőre az akksigyár áll nyerésre, a kataszrófavédelem ugyanis nemrég elfogadta a CATL biztonsági jelentését, így az építési engedélyhez szükséges egyik hatósági döntés már megvan.
Az ellentétek nem oldódnak, a hangulat az ismételt közmeghallgatáson is paprikás, bekiabálások, füttyszó és transzparenssel az asztalra mászó tüntetők láthatók a hvg.hu a helyszínen készült videóin:
A későbbiekben további videókkal jövünk, a 9-i közmeghallgatásról készült videónkat pedig itt lehet megnézni:
Rakják át Felcsútra, ha annyira biztonságos az akksigyár - forrtak az indulatok a debreceni lakossági fórumon
Európa legnagyobb akkugyára épülhet Debrecenben, de az ott élőknek nincs lehetősége megakadályozni a beruházást. Legalábbis a hétfői közmeghallgatáson nem derült ki, hogy akár egy kis halvány reménysugár is lehetne a beruházás megakadályozására, vagy legalább a költöztetésére. A polgármesternek sem lehet túl sok beleszólása a kormány kínai akkugyár debreceni megépítéséről való egyeztetésekbe, a jelenlegi hatósági engedélyeztetésekbe meg végképp.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.