Gazdaság hvg.hu 2023. január. 11. 13:09

A Lidl, a H&M és a Zara tulajdonoscége a gyártási költségeknél is kevesebbet fizet a bangladesi ruhagyáraknak

A dél-ázsiai ország brit piacra termelő ruhagyárai közül ezret kérdeztek meg egy felmérésben, amelyből az derült ki, hogy több multi sem volt hajlandó többet fizetni a pandémiát megelőző költségeknél.

A Lidlt, a Zara tulajdonoscégét, az Inditexet, és a H&M-et is azzal vádolják, hogy a világjárvány idején a bangladesi ruházati beszállítóknak a gyártási költségeknél is kevesebbet fizettek, így a gyáraknak a törvény által előírt minimálbérek kifizetése is komoly tehertétel – írja a Guardian.

Egy felmérés során, amelyben ezer, a brit kiskereskedők számára ruhákat gyártó vállalkozást vizsgáltak meg, a Lidl beszállítóinak 19, az Inditex beszállítóinak 11, és a H&M beszállítóinak 9 százaléka fogalmazott meg ilyen állítást.

E négy márka, valamint a Tesco és az Aldi beszállítóinak többsége azt mondta a kutatóknak, hogy majdnem két évvel azután, hogy a Covidot globális járvánnyá nyilvánították, ugyanannyi pénzt kapnak, pedig a nyersanyag- és termelési költségek időközben ugrásszerűen megnőttek.

A vádakra a cégek eltérően reagáltak, a Lidl például elmondta, hogy nagyon komolyan veszik, hogy az ellátási láncban mindenki megkapja a minimálbért.

Az Inditexnél arról beszéltek, hogy minden egyes szállítmányért garantáltan fizettek, a beszállítóknak olykor kedvező hiteleket is kijártak a helyi pénzintézeteknél. A H&M nem kommentálta a történteket.

(Nyitóképünk illusztráció)

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.