Ledöntötték a betonkerítést, és behatoltak a területre.
Ledöntötte a betonkerítést, és behatolt egy bangladesi szafariparkba egy 13 elefántból álló csorda – írta az AFP. A hatóságok attól félnek, hogy az – egyébként veszélyeztetett fajnak számító – elefántok a látogatók és a parkban élő többi állat számára is veszélyt jelentenek.
„Nagyon ijedtnek tűntek, és úgy viselkedtek, mintha csapdába kerültek volna” – mesélte a Bangabandhu Sheikh Mujib Safari Park egyik munkatársa.
A park a világ egyik legnagyobb ilyen létesítménye, 1300 állatnak – köztük bengáli tigriseknek, vízilovaknak és más veszélyeztetett fajoknak – ad otthont. Naponta körülbelül ötezer látogatójuk van.
A munkatársak az elefántcsorda miatt nagyon aggódnak a látogatókért, és az éjszakai őrök sincsenek biztonságban az állatok viselkedése miatt.
Bangladesben kevesebb mint száz elefánt él vadon, az utóbbi években életterük csökkenése és az élelemhez való hozzáférésük miatt egyre gyakrabban kerülnek konfliktusba az emberekkel. Az élelemhiány miatt sok elefánt hatol be a rizsföldekre, ahol gyakran áramütés miatt vesztik életüket, mert a farmerek így védik a termést.
(Címlapképünk illusztráció.)
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Elpusztult az orvvadászok csapdájából kimentett elefántborjú
Orvvadászok miatt születik egyre több agyartalan elefánt
Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk
Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.