Nem vizsgálhatja meg az ügyletet a Gazdasági Versenyhivatal.
Január 10-i élesedéssel nemzetstratégiai jelentőségű összefonódásnak minősítette a kormány a Vodafone felvásárlását, derül ki a hétfő esti Magyar Közlönyben megjelent rendeletből.
Itt konkrétan arról van szó, hogy a 4iG-hez tartozó Antenna Hungária közvetlen és egyedüli irányítást szerez a Vodafone Magyarország felett. Mint minden ügyletnél, így a Gazdasági Versenyhivatalnak itt is az lenne a dolga, hogy vizsgálódjon, és ha bármiféle piactorzulást vesz észre, akkor akadályozza meg az üzletet. Viszont, ha a kormány nemzetstratégiai jelentőségűnek bélyegez egy tranzakciót, akkor az kikerül a versenyjog szabályai alól – gyakorlatilag ajtót mutatnak a GVH-nak. Mindezt úgy, hogy egyébként 2019. októbere óta az Antenna Hungáriáé a rivális mobilszolgáltató Yettel 25 százaléka.
A kormány ezúttal azzal az indokkal blokkolja a GVH munkáját, hogy a Vodafone-üzletet "Magyarország telekommunikációs ellátásbiztonsága érdekében" nyilvánítja nemzetstratégiai jelentőségűvé.
A Vodafone neve is megváltozik, de a percdíjat nem az állam diktálja majd - tudnivalók a felvásárlás után
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.