Folytatódik a forint hétfő reggel óta tartó gyengülése.
Tovább esik a forint: miután hétfőn a tőzsdenyitás után az euróhoz képest 391-ről villámgyorsan 396-ig esett, majd a nap további részében 398-ig gyengült tovább, kedd délelőtt, amint megkezdődött a kereskedés Európa tőzsdéin, elérte a 402-es szintet.
Frissítés: folytatódott a gyengülés, fél 11-re már 404 forint lett egy euró ára, délután pedig egy újabb lökéssel a 406 forint körüli szintre süllyedt a jegyzés.
400 forintnál többe egy euró utoljára augusztus 1-jén került. Azóta némileg visszaerősödött, 390 környékén is járt, azonban múlt pénteken a Standard & Poor’s az addigi stabilról negatívra rontotta Magyarország hitelkilátásait. A forint árfolyamán jól látszik, hogy a befektetők azóta is ezt a rossz hírt árazzák be, és egyelőre nem látszik, hol lehet ennek az esésnek a vége. A hitelminősítő szerint az EU-források elapadása, a gázellátás fennakadásai, az ár-bér spirál létrejötte, a forintárfolyam nagy ingadozásai és az állam finanszírozásának drágulása jelentenek kockázatot a magyar gazdaság számára.
A régiónkból a lengyel zloty és a cseh korona is gyengült a héten, de sokkal kevésbé, mint a forint, vagyis ezúttal nem lehet azt mondani, hogy csak regionális hatások állnának a forint esése mögött.
A dollárhoz képest hasonló utat jár be a magyar deviza: pénteken még 382-ről indult, onnan hétfőn 392-ig esett, kedden pedig 396-ra változott a kereskedés indulása utáni félórában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.