A kormány nem válaszolt az RTL Klub kérdésére, hogy miért vezetik ki részlegesen az áram esetén is a rezsicsökkentést, ha Paks termelése fedezi a lakossági áramfogyasztást.
A villanyáram esetében nem lett volna szükség feltétlenül a rezsicsökkentés kivezetésére, mivel a paksi atomerőmű termel annyi olcsó áramot, ami elég a lakossági felhasználóknak - idézi az RTL Klub Híradója a Portfolio szakértőjét. Weinhard Attila szerint a paksi áramtermelés az elmúlt években lefedte a rezsicsökkentés keretében eladott áram mennyiséget, ha pedig a mögöttes árakat nézzük, akkor a 11,5 forint körüli nettó termelési költség mellett 12-13 forint környékén volt a nettó ára egy kilowatt áramnak a rezsicsökkentési számlákon.
A riport idézi az MSZP-t, amely szerint igazságtalan, hogy az árammal fűtőket sokkal nehezebb helyzetbe hozza a kormány döntése, megszólal a párt társelnöke, Tóth Bertalan, aki azt mondja, igazságosabbá lehetne tenni ezt a rendszert és elsősorban el kéne kezdeni az épületszigetelési programot, amire európai uniós források is lehetnek, amihez persze le kellene hívni az EU-s pénzeket.
A tévécsatorna megkérdezte a kormányt, hogy mit javasolnak azoknak, akik nem használnak gázt, illetve miért vezetik ki részlegesen az áram esetén is a rezsicsökkentést, ha Paks termelése fedezi a lakossági áramfogyasztást, de nem válaszoltak nekik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.