Részletezte a KSH, hogyan lett 3,4 százalékkal nagyobb az ipari termelés, mint egy évvel korábban.
Az egy évvel korábbinál 3,4, az előző havinál 1,4 százalékkal volt nagyobb a magyar ipar teljesítménye idén májusban – erősítette meg a Központi Statisztikai Hivatal a korábbi első becslést. Vagyis javult a helyzet, de a februári csúcstól még elmaradt az ipar. (A nyers adat szerint 9,4 százalékos volt a növekedés, de ezt a kiugrást az okozza, hogy kettővel több munkanap volt idén májusban, mint egy éve.)
Ezúttal azt is közzétette a KSH, hogy miből állt össze a növekedés. A három legnagyobb súlyú ágazatban jókora növekedést mértek, a kisebb súlyúaknál volt átlag alatti növekedés, vagy épp csökkenés, mint például a gyógyszergyártásban (-4,2) vagy az energiaiparban (-1,9).
A járműgyártás termelése 8,7 százalékkal nőtt. Ezen belül alkatrészből 12,4, járműből 3,1 százalékkal többet gyártottak, mint egy éve.
A számítógépeknél, elektronikai és optikai termékeknél 22 százalékos növekedést mértek. Az elektronikus fogyasztási cikkek termelése 23 százalékkal nőtt, a többi ezt csak alig húzta vissza.
Az élelmiszereknél, italoknál és dohánytermékeknél 17,1 százalékos növekedést mértek. A legjobban a növényi és állati olajoknál nőtt a termelés, 41 százalékkal.
Az év első öt hónapjában összességében 5,9 százalékkal volt nagyobb a termelés, mint 2021 január-májusában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.