A dollárral szemben újabb történelmi mélypontot ért el a forint, az euróhoz képest csak nagyon közel járt hozzá, de egyelőre nem lépte át a 400-as határt.
A múlt hét közepe óta 393-399-es szinteken ingadozott a forint az euróhoz képest, a hétfő reggelt egy újabb gyengüléssel kezdte, majd némi visszaerősödés jött.
A nap legelején 397 forintba került egy euró – ide még múlt pénteken tért vissza, pedig már az sem volt egyszerű nap, akkor a 399-es euróárfolyam is megvolt egy időre, a dollárhoz képest pedig történelmi mélypontra süllyedt már akkor. Amint elindult a kereskedés Európa tőzsdéin, gyorsan esett az árfolyam, fél 10 után nem sokkal 399,39 forint volt már egy euró ára. Innen sikerült némileg visszaerősödnie 397-ig, sőt, rövid időre még az alá is. Ez a visszatérés egyedi folyamat volt, nem látszott ilyen trend sem a cseh koronánál, sem a lengyel zlotynál, feltételezhető, hogy a forint védelmében történt némi beavatkozás.
A dollárral szemben újabb történelmi mélypontra került a forint, már a pénteki 376,7 is az addigi leggyengébb árfolyamot jelentette, a hétfő délelőtti esésnél pedig 381,82 forintba is került már egy dollár. Ahogy az euróval, úgy a dollárral szemben is visszaerősödött utána, 379-ig.
A forint újabb gyengülési hulláma akkor kezdődött, amikor a különadókat bejelentette a kormány, majd megérkeztek a hírek az EU-s olajembargóról. Némi gyenge, de legalább nyugalmi állapot után múlt pénteken kezdett újra esni, amikor Orbán Viktor arról beszélt, hogy szeretné meghosszabbítani az árstopot, majd a kormányhivatal eljárást indított a Ryanair ellen, amiért a légitársaság átterhelte a különadót az utasokra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.