A moszkvai külügy listát küldött a parlamentnek azokról a nemzetközi szervezetekről, amelyek "ártanak Oroszországnak". Köztük van az Egészségügyi Világszervezet és a Kereskedelmi Világszervezet is.
"Fontolóra vesszük a kilépést a WHO-ból és a WTO-ból" – mondta Pjotr Tolsztoj, a Duma alelnöke, akinek szavait a moszkvai Kommerszant közölte. Tolsztoj szerint "felül kell vizsgálni azokat a nemzetközi szerződéseket, amelyek nem hasznot hoznak, hanem károsak Oroszországra nézve". Amióta Putyin elnök megindította csapatait Ukrajnában, záporoznak a szankciók Oroszországra. Csak igen kevés ország vállalja fel nyíltan az agresszió támogatását. Az ENSZ-ben elsöprő többség ítélte el Oroszországot, melyet csak igen kevesen támogattak. Moszkva már kilépett az Európa Tanácsból.
A WHO-ban több tagállam javasolta, hogy zárják be az Egészségügyi Világszervezet moszkvai irodáját.
Oroszország csak 10 éve tagja a WTO-nak
Az oroszok 19 éven keresztül tárgyaltak a Kereskedelmi Világszervezettel. Többször is felmerült a kilépés gondolata Moszkvában. Most viszont a nyugati hatalmak taszigálják a kijárat felé az oroszokat. Putyin agresszióját követően az Egyesült Államok és sok európai állam megvonja a legnagyobb kedvezmény elvét Oroszországtól, amely ily módon páriává válik a világkereskedelemben. A legnagyobb kedvezmény elvének megvonása ugyanis azt jelenti a gyakorlatban, hogy a WTO tagállamai olyan szankciókat is alkalmazhatnak egy másik tagállam ellen, amelyek messze meghaladják a Kereskedelmi Világszervezet jogi kereteit.
Putyin elnök a legnagyobb kedvezmény elvének megvonását "illegálisnak" nevezte. Ellenlépéseket jelentett be az orosz elnök, de nem közölte, hogy mik lesznek azok.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.