Oltóközpontot ért támadás Gázában
Folytatódott az izraeli hadsereg offenzívája szombaton is, de az nem világos, az oltóközpontot honnan érte találat.
Folytatódott az izraeli hadsereg offenzívája szombaton is, de az nem világos, az oltóközpontot honnan érte találat.
Igazából nem jó hír: már nem a Covid szedi a legtöbb áldozatot a világban a fertőzéses betegségek közül. A TBC lépett a helyére, pedig már ez is egy kezelhető kór.
Az Egészségügyi Világszervezet legfrissebb jelentésében a kamaszkorú gyerekek online jelenlétét vizsgálta 44 országban. A helyzet nem túl biztató: lányok töltik a legtöbb időt az online közösségi platformokon, a fiúk főleg játszanak, és egyre több kiskamaszt veszélyeztet a teljes függőség.
Az elmúlt héten az új fertőzések száma 200 százalékos emelkedést mutatott. A gyorsabban terjedő új variánst eddig Kongón kívül négy másik afrikai országban, illetve Svédországban mutatták ki.
Afrikának nincs rá pénze, és hiány van vakcinából, amelyből csak egyetlenegyet hitelesített eddig az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
A majomhimlő új változata, a Klade Ib könnyebben terjed, mint a korábbi változatok, és nagyobb valószínűséggel vezethet súlyos megbetegedésekhez. Ennek a változatnak az első Afrikán kívüli felbukkanását a múlt héten Svédországban igazolták.
Az ENSZ egészségügyi szervezete szerint 2 éve már sikerült a majomhimlőt megfékezni Európában, most is sikerülnie kell, bár már valóban heti száz fertőzöttet regisztrálnak a kontinensen.
Afrika több országában is megjelent az mpox (majomhimlő) egy fertőzőbb és halálosabb változata, és már Svédországban is regisztráltak egy esetet. Az Egészségügyi Világszervezet pedig gyors lépéssel reagálta le a történteket. Összeszedtük, mit kell tudni a kórokozóról, a védekezésről és a tünetekről.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a hamisított inzulinijekciók veszélyeztetik nemcsak a cukorbetegek, de azok életét is, akik fogyasztószerként gondolnak néhány készítményre.
A testedzés hiánya miatt világszerte csaknem 1,8 milliárd felnőtt van fokozottan kitéve olyan betegségeknek, mint a rák, stroke, demencia és cukorbetegség, és a helyzet csak egyre romlik – figyelmeztetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentése.
A Harvard Egyetem kutatói szerint ha nem teszünk sürgősen valamit az elmagányosodás ellen, annak súlyos egészségügyi következményei lesznek.
Minden hatodik magyar diák legalább hetente rágyújt, harmaduk kipróbálta már az e-cigit, közel ötödük pedig a füvet - derül ki egy nemzetközi kutatásból. A felmérés szerint a tanulók ötöde él már egyszülős családban, tizedüket pedig bántalmazták a kortársai.