Két hónapja nem volt ennyire gyenge a forint.
Hirtelen, de rövid ideig tartó gyengüléssel indította a napot a forint, majd amikor már azt hittük, hogy ez csak egy rövid ideig tartó kilengés volt, amelyet korrigált a piac, a délután akkorát zuhant, hogy az elmúlt két hónap leggyengébb árfolyama lett a mostani. Amikor március 8-án utoljára gyengébb volt ennél, akkor épp az egy nappal korábbi, 399,87-ig tartó zuhanásból tért vissza.
Múlt pénteken 385 forint volt egy euró ára, innen pedig, amint megindult a hétfő kora reggeli kereskedés, 386,5-ig gyengült. Ez azonban inkább csak abból a szempontból volt váratlan, hogy nagyon korán volt egy ilyen változás – máskor általában reggel 8 óra előtt nagy árfolyammozgásokat nem szoktunk látni, még akkor sem, ha egy hétfőről van szó, amikor a hétvégi szünet után indul újra a kereskedés. Mégis, amikor a délelőtt egyre több befektető kezdett dolgozni, korrigált az árfolyam, délelőtt 11-re már 384,5-re visszatért.
Innen kezdett újra esni, délután háromnegyed négy és negyed öt között pedig félóra alatt a 385-ös szintről 388,28-ig esett. Ott egyelőre úgy tűnik, hogy lelassult a gyengülés. (Frissítés: valamivel később átütötte az árfolyam a 389-es szintet is.)
A régiónkból ugyanebben az időben egy kisebb kilengést mutatott a cseh korona árfolyama is, sőt, ugyanekkor a lengyel zloty egész napos erősödése is megtört egy rövid időre. Nem nehéz ebbe azt belelátni, hogy akkor volt némi közép-európai gyengülés, amikor az amerikai tőzsdék kinyitottak, de összességében a forint egészen másképp mozog ma és jóval gyengébb, mint a környékünkről bármely más deviza.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.