Gazdaság Lengyel Miklós 2022. március. 24. 08:39

Már a gyógyszerhiány is fenyegeti Oroszországot

A szankciók, melyek az Ukrajna elleni agresszió miatt sújtják Oroszországot, máris hatással vannak az oroszok hétköznapi életére, hiszen sok gyógyszert hiába keresnek a gyógyszertárakban – írja a francia közszolgálati RFI.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

80 gyógyszer számít jelenleg hiánycikknek - számolt be a Vedomosztyi című orosz lap. Olyan létfontosságú szerekről van szó, mint például az inzulin, a különböző gyulladásgátlók, és sok rákellenes gyógyszer. Ez még nem igazán a szankciók hatása, hanem azé a felvásárlási hullámé, amely az Ukrajna elleni háború kitörése óta elárasztotta egész Oroszországot.

Nemcsak a hiánytól, hanem az inflációtól is tartanak az oroszok, hiszen az villámgyorsan növekszik a szankciók következtében, ahogy a rubel elveszíti az értékét a külső piacokon.

Segít a Telegram

Az oroszok az üzenetküldő Telegram applikáción segélynyújtó csoportokat szerveznek, hogy felvegyék a harcot a gyógyszerhiánnyal, amely hosszú távon fenyegetheti a 142 milliós országot.

"Kezdetben a Telegramon csak vicceket meséltünk, de a háború után egyszer csak megjelent egy nő kétségbeesett felhívása: Ufában élünk, és az édesanyám pajzsmirigy gyógyszereit nem találjuk a gyógyszertárban. Segítsetek! Nekem is hasonló betegségem van, ezért küldtem ezekből a gyógyszerekből. Aztán pedig hozzáfogtam egy kölcsönös segélynyújtási csoport megszervezéséhez a Telegramon" – mesélte egy orosz nő az RFI moszkvai tudósítójának.

Az orosz orvosok átálltak arra, hogy a külföldi gyógyszerek helyett orosz generikus gyógyszereket írnak fel a betegeknek, miközben az antidepresszáns szerek forgalma a tavalyinak a négyszeresére növekedett Oroszországban – írta meg a Kommerszant című moszkvai lap.

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.