Újra lesz a patikákban az eddig hiánycikknek számító ADHD-gyógyszerből
Az NNGYK illetékese szerint átmeneti megoldást jelentő mennyiséget tudnak belőle behozni az országba.
Az NNGYK illetékese szerint átmeneti megoldást jelentő mennyiséget tudnak belőle behozni az országba.
Október végig tarthat a készlethiány egy gyógyszerből, amelyet a gyártó kérésére vontak ki ideiglenesen a forgalomból.
Október végéig biztosan hiány lesz abból a gyógyszerből, amely az ADHD-s gyerekek kezeléséhez szükséges. A gyógyszert helyettesíteni sem lehet semmilyen más itthon kapható készítménnyel.
Az iparral kötött szövetséggel igyekszik fellépni a kritikus fontosságú gyógyszerek elérhetősége érdekében az Európai Unió, az együttműködés célja az, hogy elkerülhető legyen bármilyen hiány. Sztella Kiriakídisz, az Európai Bizottság egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős biztosa és Frank Vandenbroucke, belga miniszterelnök-helyettes, szociális és közegészségügyi miniszter cikke.
A gyógyszerhiány miatt hamarosan a krónikus betegek is kezelés nélkül maradhatnak.
Hónapok óta hiánycikk az alkoholizmussal küzdő szenvedélybetegek számára kifejlesztett tabletta a hazai patikákban, miután minőségi hiba miatt visszavonták a teljes készletet. Alternatív gyógyszer nincs, így a betegek külföldről tudják csak beszerezni - írtuk augusztus 21-én. Most a forgalmazó közölte lapunkkal, hogy a gyógyszerhiány az új gyártási tétel beérkeztével, várhatóan szeptemberben szűnik meg.
Időnként egy-egy, sok beteg által szedett vényköteles gyógyszer hiánycikké válhat. Egy adott készítmény elérhetetlensége esetén a háziorvosnak és a patikusnak is van mozgástere alternatívákat keresni, de a pácienseknek is fontos figyelniük arra, hogy időben jelezzék, ha kifogynának a receptre írt és rendszeresen szedett gyógyszerükből.
Mielőtt felírnának egy készítményt, az orvosoknak kellene meggyőződniük arról, hogy az kapható a gyógyszertárban.
A Méniére-betegség gyógyíthatatlan, de készítményekkel szinten tartható - már ha egyáltalán hozzá lehet férni.
A gyógyszeripari különadóztatás átszabása januártól tovább súlyosbítja a gondokat, és még nehezebbé teszi a gyógyszerellátást. A hétfőn bejelentett változás sem sokat javít a helyzeten.
A most bevezetett 40 százalékos extra adóval a generikus gyógyszerek szegmense kerül a legnagyobb veszélybe.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI) vezeti a hiánylistát.