Putyin az ukrajnai háború alatt is folyamatosan nyomul előre Afrikában
A titkosszolgálat irányítja az orosz hálózatot Afrikában – nyilatkozta a francia közszolgálati rádiónak a Wagner-hadsereg egykori összekötő tisztje.
A titkosszolgálat irányítja az orosz hálózatot Afrikában – nyilatkozta a francia közszolgálati rádiónak a Wagner-hadsereg egykori összekötő tisztje.
A létesítmény közelebb van az orosz fővároshoz, mint az ukrán határhoz.
Szergej Sojgu orosz nemzetbiztonsági miniszter szerint az amerikaiaknak kötelessége lenne hozzájárulni Afganisztán újjáépítéséhez.
James Scott Rhys Anderson a Kurszki régióban esett hadifogságba.
Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Franciaország is jelezte, hogy engedélyezi Ukrajnának nagy hatótávolságú fegyverek bevetését orosz területen lévő célpontok ellen.
Egyre kevesebben bíznak Ukrajna győzelmében Európa-szerte, mégis kitartóan elutasítják az európaiak az orosz agressziót és ragaszkodnak a háború áldozatainak támogatásához. Olyan nagy az összhang, hogy még a Fideszes Gál Kingának is dolgoznia kellett a fújolásért. Európai körkép a háború ezredik napja után.
Az orosz gazdaság még köszöni, megvan, még ha nincs is jól. A háborús költekezés miatt papíron egész jó számokat láthatunk, ám mélyebbre nézve már feltűnnek a problémák. A rossz hír, hogy ez az állapot csak addig tartható fenn, ameddig tart a háború, így Vlagyimir Putyin orosz elnök most még kevésbé érdekelt a gyors lezárásban.
A dél-koreai hírszerzés közép- és nagy hatótávolságú eszközökre gyanakszik.
Az oroszok ezzel minden bizonnyal megszegték az ENSZ által Észak-Koreára kivetett szankciókat.
A tegnap megjelentekkel szemben Bacsa György már azt állítja, hogy nem egyszerűen pénzkérdés beszüntetni az együttműködést az oroszokkal.
Ilyet eddig nem vetettek be a háború folyamán.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerint a kormány a békében bízik, de minden eshetőségre felkészül.