Orosz András szerint az ukrán határ mentén lévő töltőállomásokon lényegesen nagyobb a forgalom, mint az ország többi részén.
Folyamatos az ellátás a Barátság kőolajvezetéken keresztül, de a Mol csoportnak elegendő csővezetéki kapacitása van ahhoz, hogy szárazföldi finomítóit az Adria-vezetéken keresztül is ellássa – mondta a hétfői Világgazdaságban megjelent interjúban Orosz András, a Mol Magyarország kiskereskedelmi vezetője.
A kérdésre, hogy hogyan befolyásolta az olajtársaság működését közvetlenül és közvetett módon az orosz-ukrán háború kitörése, Orosz Andrása azt mondta, folyamatosan figyelemmel kísérik az eseményeket, és felkészültek arra, hogy biztosítani tudják az ország és a régió energiaellátását. Megosztotta ugyanakkor, hogy a háború hatását a határ mentén lévő töltőállomásokon is érezni: ott lényegesen nagyobb a forgalom, mint az ország többi részén, de az üzemanyagellátást folyamatosan biztosítják, „tehát mindenki tud tankolni.”
Orosz András kitért a március 2-től bevezetett százliteres tankolási limitre is, ami szerinte „bőven felette van egy átlagos jármű kapacitásának.” Azt is mondta, hogy a nagynyomású kútoszlopokon, amelyeket elsősorban kamionok, buszok és mezőgazdasági gépek használnak, továbbra is limit nélkül tölthetik fel a járműveket azok az ügyfelek, akik Mol-üzemanyagkártyával rendelkeznek.
Abban az esetben, ha nem járműbe, hanem valamilyen tartályba tankol a kártyás ügyfél, a nagynyomású oszlopon 500 liter a megengedett limit
– mondta Orosz András a lapnak.
A döntése elsődleges oka, hogy minden magyarországi ügyfelünknek elég üzemanyagot tudjanak kínálni, még a tavasszal kezdődő mezőgazdasági munkálatok idején is, amikor hagyományosan tovább növekszik a kereslet – fűzte hozzá a kiskereskedelmi vezető. Orosz ugyanakkor hangsúlyozta, ez a helyzet más, mint a pár hónappal ezelőtt AdBlue-pánik, de egy dolog mégis közös: most is észszerű átmeneti szabályokkal gondoskodnak arról, hogy mindenkinek jusson a termékekből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.