Ha az Oroszországból érkező gázszállítás leáll, nem lesz fűtés és munkahelyek sem, ha pedig Paks 2 bővítése leáll, akkor nem lehet fenntartani a rezsicsökkentést – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Most háború dúl a szomszédban, a magyar emberek nem akarják ezt a háborút, békét akarnak, és mi a magunk részéről mindent meg is teszünk annak érdekében, hogy Magyarország ebbe a háborúba ne keveredjen bele – ismételte el Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kormány elmúlt napokban hangoztatott álláspontját a szerb-magyar gazdasági vegyesbizottság ülése után a szerb gazdasági miniszterrel közös sajtótájékoztatóján.
Sajnos megvan a brüsszeli szankciós politika első áldozata, a Sberbank”
– folytatta Szijjártó, aki arra figyelmeztetett: figyelni kell arra, hogy a háború árát ne a magyar emberek fizessék meg. „Felelőtlenek és megdöbbentőek azok a magyar baloldali politikai nyilatkozatok, amelyek veszélybe sodorják Magyarország energiabiztonságát” – váltott a miniszter kampánybeszédre, meg is jegyezve, hogy alig egy hónap van hátra a magyar választásokig.
Szerinte a baloldali politikusok azt követelik, hogy leállítsák az Oroszország felől érkező gázszállítást, ám ennek komoly következményei lennének.
Ha nem jön földgáz Magyarországra, akkor nem lesz fűtés, nem fog működni az ipar és nem lesznek munkahelyek”
– sorolta a lehetséges következményeket Szijjártó. Megjegyezte: vannak olyan baloldali politikusok, akik az atomerőmű bővítésének, Paks 2-nek a leállítását követelik, pedig szerinte „ha nem épül meg, akkor nem lehet fenntartani a rezsicsökkentést és brutálisan drágul az energia”. A magyar kormány nevében kijelentette: „Mindent megteszünk azért, hogy fenntartsuk az európai egységet, de azért is, hogy ne a magyar emberek fizessék meg ennek a háborúnak az árát.”
Az ukrajnai háborúról szóló percről percre tudósításunk ide kattintva érhető el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.