Gazdaság hvg.hu 2022. február. 07. 06:48

24.hu: Turisztikai portálra osztották ki az EU-s koronavírus alap 630 millióját

Az 1,7 milliárd forintos uniós támogatásból a Magyar Turisztikai Ügynökség 23 céget, illetve egyéni vállalkozót szponzorált, 630 millió forintot azonban gyakorlatilag saját alapítványának osztott vissza.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

630 millió forintos Európai Uniós támogatást utalt napilapkiadásra a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a Hellohungary Turisztikai Szolgáltató Kft.-nek – számolt be hétfőn a 24.hu. A portál szerint ez attól igazán érdekes, hogy az MTÜ a „Miniszterelnöki Kabinetiroda által felügyelt esernyőprogram a gazdaság támogatására a Covid-19 járvány idején” elnevezésű programban 1 milliárd 746 millió forintot oszthatott szét. Ezt az állam jelentette is az Európai Uniónak – így derülhetett ki, hogy a gazdasági védekezés érdekében kiosztott uniós pénz harmadát nem a vendéglátósok közvetlen megsegítésére fordították, hanem napilapkiadásra.

A Hellohungary Turisztikai Szolgáltató Kft. ügyvezetője, Lénárd Gáborról a lap megjegyzi, hogy az általa alapított Primefund befektetésialap-kezelőt mindössze pár hónapon belül átadta Mészáros Lőrinc ügyvédjének, Kertész Józsefnek. Lénárd a 24.hu-nak azt írta, hogy valójában nem napilapkiadásra fordítják a pénzt – mint ahogy az a jelentésben áll –, hanem egy turisztikai portál létrehozására, amit március végéig kell elindítaniuk. Azt azonban nem árulta el, hogy a portál pontosan mikor indul, illetve milyen névre hallgat majd.

Fontos megjegyezni, hogy a Hellohungary a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány tulajdonában van, ami erős szálakon kötődik az állami tulajdonú MTÜ-höz. A 24-hu cikke szerint az alapítvány első támogatója a turisztikai ügynökség, vezetője Princzinger Péter Gábor, ő korábban vezető beosztásban dolgozott az MTÜ-nél. Az alapítvány kuratóriumának tagja az a Könnyid László is, aki jelenleg is az MTÜ vezérigazgató-helyettese.

Az 1,7 milliárd forintos támogatásból 23 cég, illetve egyéni vállalkozó kapott, köztük az Orbán Ráhel-közeli Magyar Divat & Design Ügynökség is, azt azonban még az EU-val sem közölte az MTÜ, hogy mennyit utaltak ennek a szervezetnek. 154 milliót kapott viszont a nemrégiben állami kézbe került Hévíz-Balaton Airtport Kft., a harmadik legnagyobb összeget pedig a Büki Gyógyfürdő Zrt. kapta. 100 millió forintnál magasabb támogatást rajtuk kívül az állami tulajdonban lévő Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Közhasznú Nonprofit Kft. kapott.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

zöldhasú
Hirdetés