Gazdaság Bank360 2021. május. 25. 16:40

Fizetnek-e Covidra a bankkártyába épített utasbiztosítások?

Közeledik a nyár, uniós szinten tisztázódott, hogy milyen szabályok szerint utazhatunk Európa-szerte. Ma már rengeteg bankkártyához adnak beépített utasbiztosítást, mielőtt azonban nekivágnánk egy külföldi nyaralásnak, érdemes lehet utánajárni, mi történik, ha a javuló járványhelyzet ellenére külföldön fertőződünk meg az új koronavírussal.

Hamarosan kezdődik a nyár, nemrég pedig az is tisztázódott, hogy milyen feltételek szerint utazhatunk az Európai Unióban. Így sokak számára reális lehetőséggé vált egy külföldi nyaralás, ezért a Bank360 utánajárt a bankoknál, hogy hogyan térítenek koronavírusra a bankkártyáikhoz tartozó utasbiztosítások.

A Budapest Bank bankkártyáiba épített biztosítások minden fellépő megbetegedés esetén térítenek, ami alól a koronavírus sem kivétel. Arra viszont figyelmeztetnek: járványintézkedésből eredő károkra nem fizet a beépített biztosításuk.

A CIB Bank kártyáihoz tartozó utasbiztosítás szintén téríti a sürgősségi orvosi kezelés, illetve a beteg hazaszállítási költségeit akkor is, ha azok a koronavírussal kapcsolatban merültek fel az Európai Unión belül. A banktól közölték: a Covid–19-járvánnyal összefüggésben felmerülő káresemények kapcsán az Európai Unió országaiban a biztosító nem alkalmazza azt az általános kizárást, mely szerint nem nyújtanak szolgáltatást a járványokkal összefüggésben keletkezett károkra.

A K&H Bank beépített biztosítása is fizeti a külföldön való koronavírussal való megbetegedés miatti egészségügyi költségeket, a járványintézkedéssel kapcsolatban azonban az ő kártyáikhoz tartozó biztosítás sem fizet.

Fedezik a külföldön vírusos fertőzés kapcsán indokolttá váló sürgősségi ellátást az MKB Bank bankkártyás utasbiztosításai, ez alól pedig a koronavírus sem jelent kivételt. A részletekkel kapcsolatban hozzátették, hogy vírusos fertőzés esetén a biztosító megtéríti a külföldön felmerült sürgősségi ellátás, mentés és hazaszállítás költségeit. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy járványintézkedéssel kapcsolatos fedezetet az MKB Bank beépített biztosításai sem tartalmaznak.

Az OTP Bank esetében a betét-, illetve hitelkártyákhoz értékesített utasbiztosítás fedezi a külföldön történt koronavírus-megbetegedés miatti egészségügyi költségeket. A további, a megbetegedéshez kapcsolódó költségek fedezése azonban több tényezőtől is függ – figyelmeztetett válaszában a pénzintézet.

A Sberbanknál nincs beépített biztosítás a kártyákban, azonban a külön igényelhető utasbiztosításoknál nem képez kizáró okot a koronavírussal összefüggésben történő egészségügyi esemény. Járványintézkedésekből adódó költségekre viszont ezek a biztosítások sem térítenek.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium “utazásra nem javasolt térségek” kategóriába tartozó kiutazás esetén nem térít a Takarékbank szolgáltatása. Elmondták, hogy a lista szempontjából a kiutazás időpontja a mérvadó. Nem térít azonban a szolgáltatás járványintézkedésre.

Megoldást jelenthet a járványintézkedések kapcsán felmerülő káreseményekre a magánúton intézett utasbiztosítás, amelyeknek egy része tartalmaz karanténfedezetet is. A koronavírussal való megbetegedés sürgősségi orvosi ellátását az összes Bank360 által megkérdezett biztosító téríti.

Ezzel összefüggésben felmerülhet a kérdés, hogy kell-e a mostani helyzetben védettségi igazolvány a biztosítás megkötéséhez. Bár a célországi szabályozások ismerete fontos a kiutazás előtt, a biztosítótársaságok jelenlegi álláspontja egységes, a kötéshez nem szükséges az ügyfélnek ilyen igazolvánnyal rendelkeznie.

* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is

A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.

zöldhasú
Hirdetés