Gazdaság hvg.hu 2021. március. 02. 13:17

Uniós beruházásokat vizsgál az OLAF és a rendőrség Keszthelyen

A hatóságok három ügyben vizsgálódnak, miután az ellenzéket követően a település kormánypárti polgármestere is feljelentést tett az előző vezetés által szignózott szerződések miatt.

Három uniós projekt miatt is vizsgálatot indított az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) Keszthelyen, kettővel kapcsolatban pedig a rendőrség is nyomoz – írja a 24.hu.

A portál úgy értesült, hogy az uniós hatóság három projekt, a helyi óvoda, a városi strand, illetve a Reischl sörház felújítására kapott források – összesen másfél milliárd forint – felhasználását vizsgálja.

A munkákkal az előző fideszes városvezetés egy budapesti székhelyű céget, az InvestMondi-System Építőipari Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-t bízta meg, amely a 24.hu megfogalmazása szerint „alaposan megcsúszott” a kivitelezéssel: a sörház elkészültét például 2020 végére ígérték, de a munka – a helyszínen készített fotók alapján – gyakorlatilag alig kezdődött el. Az óvoda esetében januári átadással számoltak, ám ez sem valósult meg. A strand felújítása szintén nem halad.

A portál szerint a cég ügyvezetője Kamondi-Lukács Mónika, aki nem nyilatkozott, mert elmondása szerint a férje intézi a társaság összes ügyét. Tőle azt tudták meg az újságírók, hogy a sörháznál szerződésmódosítás történt, és „ennek megfelelő ütemben haladnak most”. Azt azonban nem tudta megmondani, hogy mi a munka végső határideje. A csúszások okáról pedig nem akart nyilatkozni, amit azzal indokolt, hogy az az önkormányzatra és rájuk tartozik.

A strand esetében a bontási munkálatoknál tartanak, az óvodáról pedig egyeztetnek az önkormányzattal. Nagy Bálint polgármester február közepén arról beszélt, hogy a sörház és a Kísérleti utcai óvoda, valamint a városi strand kivitelezőjével az elmúlt hetekben „sikerült közös megegyezésre jutni”. A portál mostani megkeresésére viszont nem reagált.

A 24.hu szerint a helyi Kisvárosunkért Érdekvédelmi Egyesület (KÉVE) elnöke, Dr. Weller-Jakus Tamás mindhárom ügyben bejelentést tett a közbeszerzési hatóságnál, Molnár Tibor önkormányzati képviselő pedig az Európai Csalás Elleni Hivatalnál (OLAF) is. Utóbbi pedig már meg is indította az előzetes vizsgálati eljárást. Miután a KÉVE lépéseket tett, a Nagy Bálint vezette fideszes többségű önkormányzat is megmozdult, és feljelentést tett ismeretlen tettes ellen.

zöldhasú
Hirdetés