Csak az nem mindegy, mennyivel. A munkaadók hajlanak a 4 százalékra, a szakszervezetek nem engednek az 5 százalékból. A labda a kormány térfelén pattog.
Több mint 1 millió ember megélhetése függ közvetlenül és közvetve a minimálbér összegétől. Ma Magyarországon bruttó 161 ezer forint a legalacsonyabb bér. A 2021-es minimálbérről még tavaly októberben kezdtek tárgyalni a felek, megegyezés azóta sincs. A munkaadók azt mondják, havi bruttó 5 ezer forintos emelésre hajlandók lennének, hogy ezzel segítsenek azokon, akik táppénzt, munkanélküli segélyt, gyest vagy gyedet kapnak. A szakszervezetek ezt keveslik. A kérdés, hogy a kormány mikor elégeli meg a véget nem érő tárgyalássorozatot, és határozza meg a minimálbért.
A hvg.hu podcastjának, a Fülkének a vendége Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára, aki egyebek közt arról beszél, hogy
- szerinte miért kellene befagyasztani erre az évre a minimálbért,
- miért nincs eredményük az eddigi tárgyalásoknak,
- lehet-e gazdasági növekedés, ha igen, mikor,
- tehetett volna-e többet a kormány a kkv-k megsegítéséért.
A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.