A bizottság folyamatosan bírálja el a kérelmeket, így növekedhet az összeg.
Összesen 823 millió euró uniónyi támogatás odaítéléséről döntött az Európai Parlament az EU Szolidaritási Alapjából. A támogatás legnagyobb részét, 692 millió eurót Horvátország kaphatja a márciusi pusztító földrengés utáni helyreállításra, illetve a koronavírus kezelésére, míg Lengyelország a Podkarpackie régiót sújtó júniusi áradások miatt használhat fel 7 millió eurót az elsősorban természeti katasztrófák kezelésére szolgáló pénzalapból.
A támogatás többi részét hat ország között osztják szét, ezek az országok a járvány kezelésével kapcsolatos költségeikre igényelték az összeget. Magyarország 26,6 millió eurós (jelenlegi árfolyamon 9,6 milliárd forintos) előlegre számíthat a beérkezett kérelmei elbírálásáig.
Az Európai Parlament közleményében kiemeli: most először használják a szolidaritási alapot koronavírus-válaszlépések finanszírozására. 2020-ban a koronavírus-reagálási befektetési kezdeményezés keretében módosították az EU Szolidaritási Alap szabályait annak érdekében, hogy az Unió súlyos egészségügyi vészhelyzet esetén is használhassa a forrást. Az Európai Bizottság folyamatosan bírálja el a beérkezett tagállami kérelmeket, és az eljárás végeztével tesz majd javaslatot az egyes tagállamoknak kifizetendő támogatás végösszegére.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.