A brókerek nem sírnának, ha Trump maradna az elnök.
Vad mozgásokat hozott az amerikai elnökválasztás miatti bizonytalanság a piacokon. A részvények kereskedelmét elsősorban az nyomta felfelé, hogy kiderült, Joe Bidennek mégsem akkora az előnye, mint azt korábban prognosztizálták. Azon túl, hogy a piac általában értékeli az aktuális helyzet fennmaradását, a demokrata jelölt győzelme esetén a nagyvállalatoknak nyújtott kedvezmények elvételétől tartanak a részvénypiacokon.
A hangulatot az is fűtötte, hogy a Szenátusban republikánus győzelmet jósolnak – ez főleg a technológiai szektor papírjait drágította. Egy a Reutersnek nyilatkozó sydney-i elemző azonban lát ebben egy fontos negatív kockázatot is: egy ilyen felállásnál szerinte kevésbé valószínű, hogy Biden elnökségét egy nagy gazdasági élénkítő csomag elfogadásával indítja. Ennek az esélyét az is csökkenti, ha elhúzódik az elnökválasztás eredményének kihirdetése – márpedig ha nem meggyőző a demokrata jelölt előnye, erre számítani kell. A vad mozgásokat tehát nagyjából az magyarázza, hogy a negatív és a pozitív fejlemények között balanszíroznak – a mérleg egyelőre azért a pozitív irányba mutat.
Négy évvel ezelőtt a piac komoly eséssel reagált Donald Trump meglepetésgyőzelmére, nem sokkal később azonban elindult a részvények azóta is tartó fellendülése, amelynek hátterében a cégek számára biztosított ösztönzők és a kedvezőbb adózási környezett játszott nagy szerepet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.