Technológiai exportengedélyhez kötné a kínai TikTok videómegosztó amerikai üzletágának az eladását a pekingi kormány, ami okozhat még bonyodalmakat.
A kínai technológiai exporttal kapcsolatos új szabályok azt jelentik, hogy Pekingnek hozzájárulását kell adnia a ByteDance tulajdonában lévő TikTok videómegosztó alkalmazás értékesítéséhez. Legalábbis így értelmezi az új szabályokat a pekingi Nemzetközi Üzleti és Gazdasági Egyetem nemzetközi kereskedelemmel foglalkozó professzora, Csui Fan.
Peking még pénteken változtatott azoknak a technológiáknak a listáján, amelyek exportja tilos vagy korlátozott. A kínai kormány az utóbbi 12 évben ilyet nem tett.
Donald Trump amerikai elnök biztonsági okokra hivatkozva a TikTok betiltásával fenyegetőzött, hacsak a kínai anyavállalat, a ByteDance el nem adja az amerikai üzletágat, amelyhez egyébként a kanadai, az ausztrál és az új-zélandi részek is tartoznak. A videómegosztónak több kérője is van: többek között a Microsoft, az Oracle üzleti szoftvercég és a Walmart, a világ egyik legnagyobb kiskereskedelmi lánca.
Az engedélyeztetésre kötelezett technológiák listájára 23 új eszköz került fel, többek között olyanok is, amelyeket a TikTok is alkalmaz a felhasználók megismerése érdekében. Márpedig a TikTok algoritmusa Csui Fan szakértő szerint kínai fejlesztésű, és az is az új tulajdonos kezébe kerül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.