“Az első csatát megnyertük” - írta válaszában Schanda Tamás.
A Jobbikból távozott Sneider Tamás nyújtott be írásbeli kérdést, hogy megtudja, mennyi költött az ország kormánya az elmúlt esztendőben vendégmunkások toborzására. Ahogy a 24.hu korábban megírta, ma "már közelítünk a vendégmunka-alapú társadalomhoz", ugyanis akad olyan megye,
ahol huszonháromszorosára nőtt a vendégmunkások száma az elmúlt négy évben.
Sneider kérdésére Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára válaszolt, aki mindenekelőtt leszögezte, hogy “az első csatát megnyertük, a járványt megfékeztük”. Schanda szerint a második csata a munkahelyek megvédése és teremtése, “és ez is sikerülni fog”.
Az államtitkár ezután felsorolja, hogy a gazdaságvédelmi akcióterv keretében munkahelyvédelmi bértámogatást biztosítottak a rövidített munkavégzéshez kapcsolódóan, és hogy eddig 11 893 vállalat nyújtott be támogatási kérelmet. “Ezzel 153 643 embernek és családjaiknak tudtunk segíteni a munkahelyek megőrzésével” - írta Schanda Tamás.
Az államtitkár később sem adott választ Sneider kérdésére, de közölte, hogy a versenyképesség-növelő támogatás keretében eddig 806 cég vállalt 376,75 milliárd forintnyi beruházást, amely szerinte 143 620 munkahely megtartását segítette elő.
Schanda Tamás ezután arra kérte az ellenzéki politikust, hogy “ha segíteni nem tudnak, legalább ne akadályozzanak”.
A 24.hu fentebb már említett, idén áprilisban publikált cikke szerint 2018 óta több külföldi érkezett Magyarországra, mint amennyivel a munkanélküliek száma csökkent.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.