Több száz milliárd fontra van szüksége a brit gazdaságnak, hogy legyűrje a járvány hatásait, a jegybank ebben próbál segíteni.
A Bank of England a brit éves GDP 9 százalékának megfelelő összeget öntött már rá a gazdaságra, hogy kezeljék a koronavírus okozta károkat. Most azt is közölte a brit jegybank monetáris tanácsa, hogy „kész még tovább bővíteni likviditáspótló mennyiségi enyhítési keretét, ha az új koronavírus okozta járvány piaci hatásai miatt ez szükségessé válik”.
A testület az előző két, soron kívüli ülésen két lépésben rekordalacsony 0,1 százalékra csökkentette az irányadó kamatot – ezt most ezen a szinten hagyták –, és 200 milliárd fonttal megnövelte, azaz a korábbi több mint másfélszeresére, összesen 645 milliárd fontra emelte a a mennyiségi enyhítési keretét. Ebből a 250 ezer milliárd forintnak megfelelő pénzből brit állampapírt, illetve a pénzügyi szektoron kívüli cégektől fontkötvényeket vásárolhat.
A döntés indoklásában arról írtak: rövid távon a munkanélküliség okozhat súlyos problémákat, sok cég a leállás mellett fog dönteni, és egyre nagyobb az esély, hogy a járvány hosszú távon rombolja az ország gazdasági teljesítményét.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.