Chris-Heaton Harris volt a felelőse a megegyezés nélküli kilépés előkészítésének, de most úgy érzi, felesleges lett a munkája.
Bejelentette a lemondását Chris-Heaton Harris, a brit kilépésügyi minisztérium egyik politikai államtitkára. A tárcában Harris volt a felelőse a megegyezés nélküli kilépés előkészítésének.
A képviselő a Twitteren közzétett levelében azt írta: megtiszteltetés volt a kormányban dolgozni, de mivel Theresa May mindenképpen megállapodással akarja elhagyni az Európai Uniót, az „ő munkája feleslegessé vált”.
„Folyamatosan arra szavaztam a parlamentben, hogy március 29-én kilépjünk az Európai Unióból. Hiszek benne, hogy be kellett volna tartanunk a 2016-os népszavazás eredményét, és aznap távoznunk kellett volna” – írta a kormányfőnek címzett lemondó nyilatkozatában.
After much contemplation, I have decided to leave Theresa May's Government. I'm grateful to the PM for giving me the opportunity to serve the UK and I will continue to represent my constituents as the MP for Daventry. pic.twitter.com/sHkVhwJ7bb
— Chris Heaton-Harris (@chhcalling) April 3, 2019
Harris szerint minden egyes alkalommal, amikor halasztást kérnek, csökkentik a politikai rendszer és a benne dolgozó emberek iránti bizalmat.
Theresa May kedd este jelentette be, hogy további halasztásra van szükség, de az Európai Unió vezetői szerint egyre nagyobb az esélye, hogy a britek végül megegyezés nélkül lépnek ki az unióból jövő pénteken.
Ma este évtizedek óta példátlan módon döntetlen eredménnyel végződött a londoni alsóházban egy szavazás, amelynek arról kellett volna döntenie, hogy a képviselők tartsanak-e további vitákat és véleménynyilvánítási célú szavazásokat a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszerét rögzítő, eddig háromszor elutasított megállapodás alternatíváiról.
A kialakult helyzetben a parlamenti szokásjog szerint John Bercow házelnök szavazata döntött. Bercow nemmel voksolt, vagyis a Brexit-megállapodás helyett előterjesztendő alternatív javaslatokról a továbbiakban nem lesznek olyan viták és szavazások, amelyeket a képviselők maguk kezdeményeznek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.