Módosító indítványt fogadott el szerdán a brit parlament nem választott tagokból álló felsőháza, amelyben felszólították a kormányt: tárgyaljon az Európai Unióval arról, hogy az Egyesült Királyság unióból való kilépését követően vámuniót hoznak létre.
Theresa May miniszterelnök elzárkózik ettől, és a keményvonalas brexitisták szemében vörös posztó a vámunió kifejezés, mert szerintük a brit kilépés egyik legfontosabb következményeként Londonnak önálló kereskedelmi politikát kell folytatnia. A választott képviselőkből álló alsóház leszavazhatja a Lordok Házában elfogadott módosítást, viszont így kénytelen szavazni a kérdésről, melyet egyébként az ellenzéki Munkáspárt és a konzervatívok mérsékeltebb képviselői is támogatnak.
A brit kormány novemberben megállapodott ugyan a kilépés feltételeiről az Európai Unióval, ám a brit képviselőház rekordtöbbséggel elutasította. A megállapodás az ír-északír határ átjárhatóságát biztosítani hivatott, úgynevezett vészmegoldás miatt nem bírja a keményvonalas euroszkeptikus konzervatívok támogatását, mert úgy vélik, hogy az egyezség beláthatatlan időre az EU-hoz láncolhatja a brit kereskedelempolitikát. A vészmegoldás akkor lépne életbe, ha a kilépést követő, többéves átmeneti időszak végére nem sikerül jobb megoldást találni az Ír-szigeten belüli határ átjárhatóságának biztosítására. A vészmegoldás értelmében az Egyesült Királyság az EU-val közös vámterületet alkotna, és Észak-Írország a közös piac szabályainak nagy részéhez is igazodna.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.