Évről évre egyre kevesebben állnak ellenőrnek, a cég most fiatalos és dinamikus munkakörnyezettel, valamint versenyképes juttatási csomaggal csábítaná őket.
A BKK százszázalékos tulajdonában álló BKÜ Budapesti Közlekedési Ügyfélkapcsolatok Zrt. jegyellenőr és HÉV-jegyellenőr pozíciókat hirdetett meg, a Napi.hu pedig rákérdezett, mennyi az átlagkeresetük.
Az ellenőrök és a HÉV-ellenőrök kezdő alapbére bruttó 220 ezer forint (nettó 146 300 forint), 5 éves munkaviszonnyal pedig 230–245 ezer forintot (nettó 152 950–162 925 forint) lehet keresni.
Erre jönnek a pótlékok és jutalékok, melyek például az alagútban közlekedő vonalakon végzett munkáért, vagy a több műszakban végzett munka után járnak. Ennek eredményeképpen az átlagfizetés a jegyellenőröknél bruttó 320 ezer forint (nettó 212 800 forint), míg a HÉV-ellenőröknél bruttó 370 ezer forint (nettó 246 050 forint).
A középfokú végzettséget és erkölcsi bizonyítványt igénylő pozícióban előny a stressztűrés és az angolnyelv-tudás.
A cafeteriakeret évi bruttó 396 ezer forint, ebben készpénzjuttatás, SZÉP-kártya, önkéntes egészségpénztárba vagy nyugdíjpénztárba fizetett munkáltatói tagdíj-hozzájárulás, sport- vagy kulturális eseményre szóló belépőjegy, bérlet árának utólagos megtérítése, távolságibérlet-kiegészítés, bölcsődei, óvodai szolgáltatás támogatása szerepel.
A munkába járás utazási költségtérítése esetén fizetik a bérlet vagy a jegy díjának 86 százalékát, aki pedig autóval jár, annak nettó 15 forint jár kilométerenként, és kedvezményesen használhatják a Bubi közbringarendszert.
Az elmúlt években rohamosan csökkent az ellenőrök létszáma, a 2013-as 365-ös létszám tavaly 223-ra zuhant.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.