Az MNB liberális alapvetéseket határozott meg Versenyképességi programjával, és szembemegy a kormány által eddig vallott értékekkel, mint pl. a munkaalapú társadalom. A valósággal pedig köszönőviszonyban sincs.
Szembemegy az Magyar Nemzeti Bank 330 pontos Versenyképességi programja mindazzal, amit a kormány az elmúlt nyolc évben csinált – ezt az 1995–98 között MNB-alelnök, 2016-ig Magyar Liberális Pártban politizáló Bodnár Zoltán mondta az ATV-ben. Gyakorlatilag egy ellen-kormányprogram született, hiszen olyanok olvashatóak enne, hogy a tudásalapú társadalom a fontos (miközben a kormány a munkaalapú társadalmat hirdeti 2010 óta), emellett a hosszabb távú előrejelzések az ausztriai bérekhez való felzárkózásról "hülyeségek". Az anyag leírja, milyen feltételei vannak a célok megvalósításának, ezek alapvetően liberális alapvetések, de a valóság ezekkel nincs köszönőviszonyban. Bírálja például a tőzsdei osztalékok szja-mentességének ötletét, ez Mészáros Lőrinc hatalmas vagyonának adómentességét hozná el, amikor majd belép a tőzsdére. És azt sem érti, miért maradt ki a programból a korrupció szerepe és hatása a kkv-szektorra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.