Kovács Gábor
Szerzőnk Kovács Gábor

A BKV 5 százalékos béremelést tervez ajánlani a szakszervezeteknek a bértárgyaláson. Az 5 százalékból 3-at a fővárosi önkormányzat, 2-t a vállalat állna.

5 százalékos béremelést tervez ajánlani a BKV a bértárgyalás következő fordulóján a szakszervezeteknek - tudta meg a hvg.hu a vállalatnál dolgozó forrástól. Az 5 százalékból 3-at a főváros, 2-t a cég állna. Kérdeztük a BKV-t, valóban ekkora ajánlattal készülnek-e, ha válaszolnak, cikkünket frissítjük.

Frissítés: A BKV nem tagadta, de nem is erősítette meg, hogy ezzel az ajánlattal készülnének a bértárgyalásra, annyit válaszoltak, hogy biztosan lesz valamekkora béremelés a cégnél. "A BKV Zrt. elkötelezett abban, hogy kölcsönös elégedettséget eredményező ajánlatot tegyen az érdekképviseleteknek" - írták.

A cégvezetés eddig nem tett konkrét ajánlatot, illetve a szekszervezetek közül is csak egy, az Egységes Közlekedési Szakszervezet mondott konkrét számot: ők 15 százalékos emelést akarnak elérni. A bértárgyalás következő fordulója február 27-én vagy 28-án lesz.

Forrásaink szerint az 5 százalékos ajánlat nagyon alacsony, szinte biztosra vehető, hogy ha végül ekkora lesz az emelés mértéke, sok dolgozó fog úgy dönteni, hogy inkább máshol folytatja. A munkaerőhiány a járművezetők és a karbantartók körében is jelentős, így ezekről a területekről könnyen mozdulhatnak a munkavállalók máshova, illetve nehéz lenne őket pótolni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?