A hivatalosan csak 18 emberrel dolgozó ügynökség egy Istenhegyi úti villába költözött.
Egy Istenhegyi úti villába költözött a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által alapított Orbán Ráhel-féle Magyar Divat és Design Ügynökség – írja a 24.hu.
Mint arról korábban írtunk, 2018-ban állami irányítás alá került a divatipar fejlesztése is: egy egységes divat- és dizájnipari stratégia kidolgozásának céljával először az MTÜ-n belül létrehoztak egy Divatipari Marketing Igazgatóságot, amelynek Orbán Ráhel barátnője, Bata-Jakab Zsófia lett a vezetője, majd őt nevezték ki a választások előtt 150 millióból alapított Magyar Divat és Design Ügynökség vezérigazgatójának is.
A szervezet bár stratégiát egyelőre nem alkotott, egyre több eszközt felhasználva igyekszik nemzetközi szinten is helyzetbe hozni azokat a cégeket, amelyek jó kapcsolatokat ápolónak Orbán Ráhel körével. A néhány kiválasztott cég mentorálása érdekében az ügynökség októberben tető alá hozott egy úgynevezett stratégiai megállapodást is az – egyébként nem állami – olasz divatkamarával: eszerint egy olasz szakember tanácsokat ad Budapesten az ügynökség által beajánlott márkák képviselőinek.
A 24.hu most azt írja, bár novemberben az MTÜ-t is utolérte a központi közigazgatási leépítési hullám, a divatügynökség növekedését ez sem zavarta meg, az állami divatcég a kirúgásokkal egy időben kiköltözhetett az MTÜ központjából, és irodaházat kapott Budán, az Istenhegyi úton.
A százéves villaépületből kialakított menő irodaházat korábban hosszú ideig egy reklámcég bérelte, most az állami ügynökség megjelenése után felújítási munkák kezdődtek az ingatlanon.
A hivatalos cégadatok szerint a divatügynökségnél 18-an dolgoznak, a lap forrásai azonban a szerződéses alkalmazottakkal együtt legalább negyvenre teszik az összlétszámot.
Guller Zoltán, az MTÜ vezetője nem reagált a lap kérdéseire.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.