Ezúttal a kormányfő szóvivője cáfolta a kormány illetékes tagját.
Emelkedéssel reagált a font árfolyama arra a bejelentésre, hogy november 21-re megszülethet a megállapodás az EU-val a brit kilépés feltételeiről. Erről Dominic Raab, a kormány Brexit-ügyi minisztere számolt be a parlamenti alsóház illetékes bizottságának címzett, október 24-i keltezésű levélben, amelyet szerdán hoztak nyilvánosságra.
Ebben többek között arról írt a miniszter, hogy a kérdések 95 százalékában már megszületett az egyezség – a fennálló kérdés továbbra is az ír–északír határ átjárhatósága.
Az öröm azonban nem tartott sokáig, James Slack, Theresa May kormányfő szóvivője ugyanis nem sokkal később arról beszélt a Bloomberg szerint, hogy „nem érdemes különösebb jelentőséget tulajdonítani” a miniszter szavainak. A maga részéről pedig csak annyit mondott bármilyen határidőről, hogy a kormány igyekszik minél hamarabb megállapodást találni. A hírügynökségnek egy brit kormányforrás is jelezte: nincs arra utaló jel, hogy előrelépés történt volna a tárgyalásokon, amelyek jó fél éve rekedtek meg a határkérdés miatt. Az illetékes szerint egyelőre az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy az uniós vezetők a korábban tervezett november végi időpont helyett december közepén, a téli rendes brüsszeli EU-csúcson ülnek le tárgyalni a brit kormányfővel.
Ha ott sem születik megállapodás, akkor elég valószínű, hogy a szigetország megállapodás nélkül lép ki az Európai Unióból, amely a magyarok számára is negatív következményekkel járhat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.