Gazdaság hvg.hu 2018. október. 04. 09:16

Két éven belül elkészülhet a Gellért-hegyi sikló

Az önkormányzat eddig szinte semmit nem árult el a projektről.

Nemrég írtunk arról, hogy megkezdődtek a Gellért-hegyi sikló építési munkálatai az Erzsébet híd budai hídfőjénél. A G7 akkor megpróbált többet is megtudni a projektről, de nem járt sikerrel, csak a helyszínen dolgozó munkások tudtak némi felvilágosítást adni, az önkormányzat viszont semmit nem árult el. Jelenleg a Gellérthegyi Sikló Beruházó Szolgáltató Kft.-nek van hatályos szerződése a beruházásra, a cég szerint megvan minden szükséges engedélyük, és nemrég kezdték az egyeztetéseket a budapesti városvezetéssel a részletektől.

Az önkormányzat csak most, egy hónappal a megkeresés után válaszolt a G7-nek. Megerősítették, hogy az Erzsébet híd budai hídfőjénél valóban a projekttel kapcsolatos munkálatok zajlanak, a munkások éppen régészeti feltárást végeznek. Azt is elárulták, hogy a tényleges építési munkák a következő fél évben kezdődnek, és körülbelül 15 hónapig fognak tartani, ami azt jelenti, hogy 2020 nyarán már siklóval lehetne menni a Gellért-hegyre.

A Főpolgármesteri Hivatal szerint ha a sikló elkészül, eltűnhetnek a turistabuszok a Gellért-hegyről. 2013-ban a BKK kötelezettséget vállalt arra, hogy a sikló megépülésekor kezdeményezi a “turisztikai célú buszjáratok” behajtásának tilalmát a Gellért-hegyre a környezet megóvása és a hegy tehermentesítése érdekében.

A sikló bejárata a Rác fürdő mellett induló, a Hegyalja út alatt kialakított aluljáróból nyílik majd, de a budavári siklóval ellentétben egy pálya lenne, középen egy kitérővel. A sikló az első, meredekebb szakaszon a föld alatt futna, majd egy 3,5 méter magas hídszerkezeten halad a Citadella sétányig. A Főpolgármesteri Hivatal szerint a BKK a beruházás megvalósításában aktívan nem vesz részt, a kivitelezők kiválasztását is a magánbefektetők végzik.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?