Mol-felirattal voltak ellátva, de a cég nem tud róla, hogy ő ilyeneket juttatott volna a folyóba.
Az Index egyik olvasója azt írta egy Facebook-csoportban, hogy egymás után több Mol-felirattal ellátott olajoshordót látott a folyóban úszni a Dunaújváros közelében található Kulcs mellett. Amikor már a hatodik hordó úszott el mellette, kirángatta azt a vízből, keze olajos lett, és akkor látta meg a feliratot is – mindebből arra következtetett, hogy a hordókban dízelmotorolaj van.
A zárt Facebook-csoport bejegyzése eljutott a Molhoz is, akik telefonon felhívták a horgászt, és azt mondták neki, nem ők juttatták a folyóba az olajos hordókat, de gondoskodnak azok kiemeléséről.
Az Indexnek egy másik, a közelben lakó olvasója azt mesélte, hogy vasárnap éjfél körül nagy robajra lett figyelmes, úgy tűnt, hogy megrekedt egy három uszályból álló szállítmányt toló hajó a Dunán Kulcs közelében, szerinte a hordók erről, az állítólag Adonyba tartó uszályról eshettek le.
Frissítés: reagált a katasztrófavédelem és a Mol is
A Mol kedd reggel reagált az Index kérdéseire, azt írja, évente több mint 150 ezer hordós kiszerelésű kenőolajat értékesít partnereinek, és hétfőn értesült arról, hogy a cég logóival ellátott kenőolajas hordót találtak a Duna mentén. Azonnal kezdeményezték az ügy kivizsgálását, hozzátették, a szóban forgó hordók nem a MOL telephelyéről kerültek a Dunába, és nem a MOL tulajdonában állnak.
A katasztrófavédelem úgy reagált, az elmúlt napokban nem érkezett hozzájuk olajoshordókkal kapcsolatban bejelentés. A készenléti szervek haladéktalanul megkezdték a hordók felkutatását, azonban sem a tegnap esti órákban, sem ma délelőtt nem találtak a Dunán úszó olajoshordókat.
Hozzáteszik, az ilyen és ehhez hasonló esetek megnyugtató rendezése érdekében fontos, hogy ha valaki veszélyes helyzetet lát, először haladéktalanul jelezze azt a 112-es segélyhívó számon, és csak ezután tegye közzé az információit a közösségi portálokon.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.