Késve ismerik fel a rosszindulatú daganatokat és kevesen mennek el szűrésre.
Az mfor.hu szúrta ki a Gazdasági és Fejlesztési Együttműködési Szervezet (OECD) oldalán azt az ábrát, amely azt mutatja, hogy az OECD 34 tagállamában Magyarországon a legrosszabb a rák halálozási aránya: 100 ezer lakosra vetítve 279 elhalálozás jutott 2016-ban. Ez kiugróan a legmagasabb érték.
Ebben szerepe lehet annak, hogy a rosszindulatú daganatot késve ismerik fel, akkor, amikor már csökken a gyógyulás esélye. Ráadásul a lakosság sem törődik túl sokat az egészségével, kevesen mennek el szűrővizsgálatokra.
A rossz halálozási arány azonban nem kimondottan magyarspecifikus tényező, nagyjából az egész régiónk hasonló nehézségekkel küzd. Szlovákia 259, Szlovénia és Lengyelország 243 halálesettel szerepel a rangsorban. Csehországban 100 ezer lakosra 220 rákos megbetegedés miatti haláleset jut.
A rák Mexikóban szedi a legkevesebb áldozatot, itt 115 eset jut 100 ezer lakosra, míg Törökországban és Brazíliában egyaránt 161-161.
A beszámolót teljes terjedelmében itt találja meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.