Legalábbis erről tanúskodnak azok a műholdfelvételek, melyeket a 38 North megfigyelő központ elemzett.
A Washington Post és a South China Morning Post szerint Észak-Korea egyáltalán nem állt le az urándúsítással, ahogy ezt a szingapúri csúcstalálkozó után Washingtonban gondolták.
Donald Trump és Kim Dzsong Un abban állapodott meg, hogy Észak-Korea fokozatosan leszereli nukleáris fegyvereit, ezért cserébe az Egyesült Államok feloldja azokat a szankciókat, melyeket a világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszer ellen bevezetett. Csakhogy Donald Trump épp most egy évvel meghosszabbította a szankciókat Észak-Korea ellen. A szankciókat még Obama elnök vezette be Észak-Korea nukleáris programja miatt 2008-ban. Azóta minden évben az amerikai elnök meghosszabbította a határidőt, hiszen a nukleáris fenyegetés Észak-Korea oldaláról egyre komolyabb lett.
A szankciók nyomorúságos életre kárhoztatják Észak-Korea népét, miközben a nukleáris és rakétafejlesztésre mindig talál pénzt az ifjú diktátor, aki úgy érzi, ettől függ nemcsak a hatalma, de az élete is. Előtte lebeg ugyanis Kadhafi és Szaddám Huszein példája. A szankciók nemcsak Észak-Korea jelenét, de a jövőjét is alapvetően befolyásolják: a külföldi befektetők zöme ugyanis ettől teszi függővé, hogy kockáztassa-e a pénzét az országban.
Jim Mattis amerikai hadügyminiszter Pekingben tárgyalt, csütörtökön pedig Szöulban folytatja távol-keleti körútját. A Pentagon főnöke utalt arra, hogy leállítottak több nagy hadgyakorlatot a koreai félszigeten és a környező vizeken, hogy eleget tegyenek a szingapúri csúcs megállapodásának. Azt persze nem közölte, hogy valójában miben is állapodott meg Donald Trump és Kim Dzsong Un. A párbeszéd mindenesetre folytatódik az USA és Észak-Korea között. A South China Morning Post értesülései szerint Mike Pompeo amerikai külügyminiszter hamarosan újra Phenjanba látogat. Idén ez lesz az amerikai diplomácia vezetőjének harmadik látogatása Észak-Koreában Mennyiben zavarja ezt a diplomáciát, hogy Jongbjonban továbbra is dúsítják az uránt? Washingtonban azt veszik észre, amit észre akarnak venni: Irán esetében Trump kilépett az atomalkuból. Észak-Koreával beleugrott egy másik atomalkuba, melynek a részleteit csak nagyon kevesen ismerik. Jim Mattis hadügyminiszter dél-koreai tárgyalási után talán lesznek új válaszok.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.