Miközben az egy-két napra szállást keresők számára olcsó szolgáltatást kínál, a lakástulajdonosoknak busásan megtérül az Airbnb használata. Rosszul "csupán" az járhat, aki hosszabb távon, hagyományos formában venne ki albérletet.
Közel ugyanannyi (42,5 ezer) airbnb-s szálláshely van már Budapesten, mint amennyi a fővárosi szállodák befogadóképessége (45 ezer) – derül ki a Budapesti Gazdasági Egyetem Turizmus Tanszékének kutatásából, melynek eredményeiről elsőként az Index számolt be. A realizált vendégéjszakák száma ugyanakkor még mindig jóval több a szállodákban, mint a havonta 400-450 ezer éjszakát elkönyvelő Airbnb-rendszerben.
A sharing economy koncepciójára alapuló szolgáltatás az alacsonyabb kihasználtság ellenére jelentős mennyiségű pénzt hozhat a kiadó lakások tulajdonosainak. A kutatók szerint a "profi", több lakást is kiadó tulajdonosok havi másfél millió forintnál is több pénzt szedhetnek össze az Airbnb-vel. A budapesti kínálat közel felét kitevő, és persze jóval életszerűbb, hétköznapibb forgatókönyv sem rossz: az egy lakással rendelkezők átlagosan 186 ezer forintot kaszálhatnak a rendszerben.
A Megosztás megosztottság nélkül – az Airbnb és a budapesti szálláshelypiac átalakulása című tanulmány arra is rámutat: a néhány napos bérlést jelentő Airbnb-rendszer működtetése ugyanakkor jóval több időt igényel, mint a hosszabb távú albérletre kiadás, ezért többen inkább döntenek a hagyományos megoldás mellett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.