Úgy veszik a bútort a magyarok, mintha nem lenne holnap
Két számjegyű növekedésre és négymilliárd forintos árbevételre számít az RS csoport idén a tavalyi 3,5 milliárd forint után.
Az építőipar fellendülése egyértelműen érezhető a magyar tulajdonú bútoráruház forgalmában, augusztus óta minden hónapban 10 százalék felett nő az árbevétel az előző év azonos időszakához képest – mondta Pólya Ádám, a 25 évvel ezelőtt alapított RS vezérigazgatója a cégcsoport sajtótájékoztatóján.
Hozzátette, erős év végi forgalomra számít. A várakozások szerint eredményük az idén 80-100 millió forint körül lesz a tavalyi 2 millió forint után.
A cégcsoportnak két áruháza van Budapesten, illetve két helyen értékesíti bútorait Budaörsön. A növekedési hitelprogram lehetőségével élve saját tulajdonba vették a korábban bérelt központi ingatlanukat – tette hozzá a vezérigazgató.
Az RS közvetlenül 110 munkavállalót foglalkoztat, közvetve 180-200 embernek adnak munkát.
Pólya Ádám szerint az RS a legnagyobb magyar tulajdonú bútoráruház. Terveik szerint továbbra sem nyitnak a lakberendezési termékek, kiegészítők felé, változatlanul a bútorok értékesítésére koncentrálnak.
Felénél jár a cég hároméves programja, amelynek keretében megújult áruházaik külseje, folyik a belső felújítás, fejlesztették az online értékesítést, és bővült a termékkínálat.
Varsányi Krisztina kereskedelmi igazgató azt is közölte, hogy beszállítóik 96 százaléka magyar vállalkozás, az áruház által kínált több ezer bútor 91 százaléka magyar gyártású termék.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.