Az Egyesült Államok legnagyobb cégeinek vezetői is tiltakoznak az ellen, ahogy az elnök szigorítaná a fiatalkorú bevándorlóknak esélyt adó szabályokat.
Trump-mentes övezetté nyilvánította Chicagót a város polgármestere, az Egyesült Államok legnagyobb cégeinek vezetői pedig közösen tiltakoznak, miután az elnök a bevándorlási szabályok szigorítását jelentette be. Donald Trump nemrég jelentette be: véget vet a fiatalkorú bevándorlóknak esélyt adó DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals, azaz Késletetett Cselekvés Gyerekkorú Érkezőknek) programnak. Ebben a programban 2012 óta nagyjából 800 ezer fiatal vett részt – azok, akik illegálisan érkeztek az országba még a 16. születésnapjuk előtt, megújítható kétéves deportálási késleltetést kaphattak. Ahhoz, hogy valaki igénybe vehesse ezt a segítséget, azt várták el, hogy a kérvényező 2007 óta folyamatosan az USA-ban éljen, és legyen büntetlen előéletű.
A döntés ellen a legnagyobb amerikai cégek irányítói is tiltakoztak. Mark Zuckerberg például arról írt a Facebookon: azokat büntetnék most, akiket a szüleik hoztak az országba, majd elhitték, hogy megéri dolgozni az amerikai álomért. A Google, a Microsoft, az Apple és az AirBnb vezérigazgatói is támadták az elnök tervét, az Amerikai Kereskedelmi Kamara pedig közleményt írt arról, hogy az ötlet nem csak az amerikai alapértéket sérti, az ország érdekeit sem szolgálja. Szerintük legalább 700 ezren dolgoznak azok közül, akik még gyerekként illegálisan érkeztek az országba, majd kaptak egy esélyt a legális munkára, az pedig, ha őket kitiltanák, az egész gazdaság növekedését visszavetné.
Egy Trumpnak küldött nyílt levélben úgy számoltak, hogy az összes ilyen munkás kitiltása 460 milliárd dollár kárt okozna az amerikai GDP-nek. 97 százalékuk tanul vagy dolgozik, 5 százalék már elindította a saját üzletét, 16 százalék pedig eljutott mostanra oda, hogy saját lakást vegyen.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.