Ha nem csak közhasznú alapítványok kaphatnak tao-pénzt, már nem hivatkozhat arra a bíróság, hogy a közhasznúság miatt kell kiadni az adatokat.
Újabb lehetőséget kapnak egyes sportszervezetek, például a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány (FUNA) arra, hogy eltitkolják, mely cégek utalják az államkassza helyett nekik társasági adójukat – írja a Magyar Nemzet, amely szerint a vonatkozó törvény legutóbbi módosítása erre ad lehetőséget. A lap azt írja, a változtatás abban a módosításban volt elrejtve, amelyet Bánki Erik kezdeményezett, és amely látványsporttá emelte Bánki feleségének sportját, a röplabdát is.
Az elfogadott javaslat ugyanis mindenhonnan törölte a "közhasznú" szót a törvény szövegéből, ennek eredményeként míg korábban csak a közhasznú alapítványok kaphattak tao-támogatást, addig a jövőben bármilyen utánpótlás-neveléssel foglalkozó alapítvány gyűjtheti az adóforintokat.
A hivatalos indoklás szerint a módosításra azért volt szükség, hogy a szabályozás összhangba kerüljön a sporttörvény egy több mint öt éve hatályos pontjával, de a lapnak nyilatkozó szakértők szerint a valódi cél az lehet, hogy egyes támogatott sportszervezeteknek a jövőben se kelljen elárulniuk, kitől kapják a pénzüket. A hagyományos alapítványok ugyanis kisebb mértékű adatszolgáltatásra kötelezhetők, mint a közhasznúak.
A tao-támogatás bevezetése óta több mint 12 milliárdnyi adóforintot begyűjtő, Orbán Viktor által alapított és Mészáros Lőrinc vezette felcsúti alapítvány a kezdetektől nem árult el részleteket sem a támogatóiról, sem az elköltött támogatásokról, de a DK által indított legutóbbi perben a Fővárosi Ítélőtábla döntése értelmében a felcsúti szervezetnek ki kell adnia azoknak a beruházásoknak, megbízásoknak a szerződéseit, amelyeket tao-pénzből finanszíroztak. Az ítélőtábla viszont hangsúlyozta, hogy azért kell nyilvánosságra hozni az adatokat, mert a felcsúti alapítvány közhasznú szervezet, és közhasznú tevékenységet lát el.
Bár a felcsúti alapítvány a Kúriához fordult az ügyben, így egyelőre nem adtak ki semmilyen adatot, ha a későbbiekben elhagynák a közhasznú minősítést, a bírósági döntés szerint már nem is kellene kiadniuk az adatokat, bár a múlton ez nem kellene, hogy változtasson.
Mészáros Lőrincnek egyébként van egy nem közhasznú sportegyesülete is, a Felcsút SE, amely évek óta ugyanarra a címre van bejegyezve, ahova a FUNA.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.