Tavaly majdnem 800 százalékos volt az infláció, idén is folytatódik a mélyrepülés, de a kormány titkolja a hivatalos adatokat.
Venezuelában 127,8 százalékos inflációt mértek az első öt hónapban – közölte az ellenzék által vezetett kongresszus, hivatalos adat hiányában.
Az inflációt erősítette, hogy a jegybank felgyorsította a pénzkibocsátást, korlátozta az importot, és leértékelte a nemzeti valutát, a bolivart.
A venezuelai kongresszus számításai szerint májusban 18,26 százalékkal nőttek a fogyasztói árak.
Nicolas Maduro elnök kormánya már több mint egy éve nem hoz nyilvánosságra adatokat az infláció alakulásáról.
Venezuelában tavaly rekordszintű, csaknem 800 százalék volt az infláció, egy évvel korábban pedig 180,9 százalék.
A dél-amerikai ország a világ legnagyobb ismert kőolajkészletével rendelkezik, a térség legnagyobb olajtermelője, a világ tizedik legnagyobb olajexportálója. Az olajágazat adja Venezuela devizabevételének nagyobbik részét.
A kőolaj éveken át tartó nyomott ára azonban kikezdte a venezuelai költségvetést, a kormány pedig rossz válaszokat adott a gazdasági bajokra.
A venezuelai elnök szerint a gazdasági gondokért politikai ellenlábasai a felelősek, akik mögött az Egyesült Államok áll.
Mindeközben Venezuela legfontosabb kereskedelmi partnere továbbra is az Egyesült Államok. A venezuelai-amerikai kereskedelmi kamara (VenAmCham) nemrég közölt jelentése szerint a két ország közötti külkereskedelmi forgalom értéke 4,7 milliárd dollár volt az idei első három hónapban, ami 44,75 százalékkal nagyobb a tavalyi azonos időszakhoz képest.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.