David Friedman a Kossuth Klubban tart nyilvános előadást jogról és államnélküliségről.
"Az állam nélküli jog múltja és jövője" címmel június 7-én, Budapesten tart előadást a világ egyik legradikálisabb közgazdásza. David Friedman (természetesen nem azonos Amerika új izraeli nagykövetével) a világhírű libertárius közgazdász, Milton Friedman fia, akinek apjánál még radikálisabb a világnézete: szerinte az állam teljesen felesleges, elnyomó intézmény, szükségtelen rossz, és minden szolgáltatást, a jogrendszert beleértve, a privát gazdaság önkéntes együttműködése képes biztosítani.
A Chicagói Egyetemen fizikusként végzett 72 éves David Friedmant közgazdasági és jogi művei tették híressé, jelenleg a Santa Clara-i Egyetem professzora. Legismertebb könyve A szabadság gépezete (The Machinery of Freedom, 1973), amelyben egy olyan állam nélkül működő, piaci társadalmat vázol fel, ahol minden árut és szolgáltatást a magángazdaság biztosít, és ahol még a kormányzati funkciókat, mint pl. a honvédelmet is privatizálták. Álláspontja szerint tehát még a jog érvényesítéséhez sincs szükség központi hatalomra.
Más anarcho-kapitalista gondolkodókkal ellentétben egyébként Friedman nem a természetes jogokból indul ki, hanem "konzekvencialista" módon a költség-haszon elemzésből: számításai szerint bármi, amit az állam kínál, legalább kétszer annyiba kerül, mintha privát szolgáltató biztosítaná. (Az államot teljesen elvető anarcho-kapitalizmus az éjjeliőr-államot elfogadó klasszikus liberális, illetve libertárius filozófia egyik szélsőséges ága.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.