Látványosan megdobta az átlagkeresetet a minimálbér és a bérminimum emelése.
Pontosan 10 százalékkal nőtt az átlagkereset egy év alatt: januárban 273 800 forint volt a magyarok bruttó fizetése. A növekedést elsősorban az okozta, hogy a minimálbért 15, a szakmunkások garantált bérminimumát pedig 25 százalékkal emelték meg. Így átlagosan 182 100 forintot vitt haza egy magyar, ha nem számítjuk a családi kedvezményt.
Mivel a vizsgált időszakban 2,3 százalékos inflációt mértek, a reálkereset 7,5 százalékkal nőtt.
A legmagasabb fizetést a pénzügyi és biztosítási szakmákban adták, ott átlagosan 525 ezer forintot lehetett keresni. A legrosszabbul – a közmunkásokat leszámítva - a humán-egészségügyben és a szociális ellátásban dolgozók jártak, nekik 171 900 forint volt a bruttó átlagfizetésük. A közmunkások helyzete alig javul: míg az országban 10 százalékkal nőttek a fizetések, ők 1,1 százalékkal többet vihetnek csak haza, nettó 53 300 forintból kell megélniük havonta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.