Eddig a londoni kormány szabta meg a tárgyalások menetrendjét, a jövőben az EU veheti át az irányítást - állítja a Bloomberg.
Az Európai Unió nem enged a fenyegetéseknek, és nem hagyja magát megfélemlíteni a Nagy-Britanniával tervezett kilépési tárgyalások alatt - jelentette ki Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésén. Az unióban maradó 27 tagállamnak politikai egységet kell mutatnia a Brexit-tárgyalások során - fogalmazott a múlt héten újravalasztott Donald Tusk.
Theresa May brit miniszterelnök az év elején jelentette be, hogy London kész elhagyni az Európai Uniót a kilépési tárgyalások két év múlva esedékes lezárást követően akkor is, ha nincs megegyezés az unió és Nagy-Britannia jövőbeli kapcsolatairól. A brit kormány terve az, hogy teljesen szakít az EU-val, vagyis még a gazdasági együttműködést is az egyes országokkal képzelné el, nem a közösséggel.
A folyamat elvileg bármikor elkezdődhet, miután a brit parlament mindkét háza beleegyezését adta az erről szóló törvényjavaslatra. A Bloomberg azonban úgy tudja, az egyeztetés még hónapokig nem fog elkezdődni, a jóváhagyást csak közvetlenül a szezonzáró EU-csúcs előtt, június 20-án adhatják meg az illetékes szakminiszterek.
A cél nem titkoltan az, hogy sarokba szorítsák a briteket – állítja a hírügynökség brüsszeli forrásokra hivatkozva. Így ugyanis kevesebb idejük marad a megegyezésre, miközben a következő hónapokban a tagországoknak lehetőségük lesz egy közös álláspont kialakítására. „Eddig Theresa May szabta meg a menetrendet, ez mostantól másképp lesz” – írja a Bloomberg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.