Ezt hangsúlyozta Kína kereskedelmi minisztere, aki a nemzetgyűlés ülésének szünetében nyilatkozott az újságíróknak Pekingben.
Zsung San miniszter rámutatott: nemcsak Kínának van szüksége az amerikai piacra, de az USA-nak is fontos az 1,4 milliárdos, gyorsan bővülő kínai piac. Nem igaz az, hogy a kínaiak számára előnyös kizárólag ez a kereskedelem, ahogy ezt Trump környezetében terjesztik. Manapság Kína amerikai importja sokkal gyorsabban nő, mint a kínaiak exportja az Egyesült Államokba. Az év első két hónapjában a kínaiak exportja mindössze 4 százalékkal nőtt, miközben az USA-ból érkező import 26,4 százalékkal emelkedett- hangsúlyozta a kínai kereskedelmi miniszter.
Zsung San elmondta: alig várja már, hogy találkozzon amerikai kollégával Wilbur Ross-szal. Az USA kereskedelmi miniszterét kiváló üzletembernek nevezte, akivel szívesen folytat eszmecserét, hiszen a partner is érti a biznisz nyelvét. Wilbur Ross dollármilliárdos, a Trump-csapat egyik leggazdagabb embere. Neki kell menedzselnie a kormányzat kereskedelmi politikáját, melyet nem könnyű megérteni külföldön. Pekingben attól tartanak, hogy Washingtonban felülkerekednek a protekcionista tendenciák. Ugyanakkor azzal is tisztában vannak, hogy az amerikai cégek Kínában hatalmas profitokat vágnak zsebre. Vagyis egy kereskedelmi háború az amerikai cégeket legalább annyira érintené, mint a kínaiakat. Ezért mondta azt Kína kereskedelmi minisztere, hogy egy kereskedelmi háború mindkét fél számára hátrányos lenne- írja a Reuters.
Hamarosan Pekingbe látogat az USA külügyminisztere. Rex Tillerson maga is üzletember volt, az olajipar első számú cégének vezére Amerikában. Ő az első magasrangú amerikai vezető, aki Kínába látogat Trump hatalomra jutása óta. Tárgyalásai során talán kiderül, mit is akar valójában az új amerikai elnök: kereskedelmi háborút vagy együttműködést Kínával, amely ma még csak második a globális gazdaság szereplői között, de az előrejelzések szerint hamarosan az első lesz.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.