Férfiak intézik az adásvételt Tanzániában, Afrika egyik legszegényebb országában. A nők csak elszenvedői az alkunak. Ez is kiderül az orosz televízió helyszíni riportjából.
A rövid beszélgetés a Bride Trade (menyasszonyvásár) című dokumentumfilmben hangzik el, amelyet az orosz Russia Today televízió hírportálja is bemutat. A riportból kiderül, hogy az afrikai országban hivatalosan ugyan 14-ről 18-ra emelték a menyasszonyi alsó korhatárát, de ezt senki sem veszi komolyan. Mint ahogy azt sem, hogy meg kellene kérdezni magát a menyasszonyt is: mit gondol a frigyről. A falvakban erről szó sincs. Míg a férfiak alkudoznak, addig a nők tisztes távolban várakoznak, amíg eldől a kis menyasszony sorsa. A filmre vett esetben eredetileg csak három tehenet akartak adni a lányért. A férfirokonság 14-et kért. Ezután állapodtak meg 10 tehénben: 7-et azonnal, hármat pedig később.
Tanzániában nem ritka a 11 éves menyasszony sem. A családok egy része igyekszik minél előbb pénzt csinálni a lányából. Így aztán nagyon hamar eladósorba kerülnek. Miután eladták az ifjú menyasszonyokat. a kapcsolatuk az eredeti családjukkal csaknem megszakad. Az újdonsült ara immár az új család tulajdona. Természetesen ő a legutolsó a sorban: engedelmeskednie kell nemcsak a férfiaknak, de az idősebb nőknek is. Becsülete a család előtt csak akkor lesz, ha fiúkat szül szép számban. Így érthető, hogy népességrobbanás van Tanzániában éppúgy, mint fekete Afrika legtöbb országában. Mindkét nagy vallás: a kereszténység és az iszlám is azt hirdeti: szaporodjatok és sokasodjatok! Ezért a lányokat már nagyon fiatalon eladják annak, aki a legtöbb tehenet ígéri.
A gazdagabb férfiak háremet tartanak, mert ez önmagában növeli a presztízsüket. Ha pedig a feleségek sok fiút is szülnek, akkor igazán tekintélyes lesz az apa, akit egyáltalán nem zavar, hogy tehenekért cserébe szerezte meg menyasszonyait, olykor a gyereklányok közül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.