Olcsón megúszták a világ tőzsdéi a tegnap estét: hiába vártak az elemzők is nagyobb eséseket a mai tőzsdenyitásra, egyelőre úgy tűnik, rácáfoltak a várakozásokra.
A berlini, ankarai és zürichi támadások után a legtöbben azt várták, hogy a befektetők ma reggel kockázatkerülők lesznek, még az optimistábbak is úgy gondolták, hogy stagnálni fognak a tőzsdék. A valóság ennél jóval jobb lett.
Az első reakció tegnap késő délután, amikor megérkeztek az első hírek az ankarai merényletről, valóban a biztonságba menekülés volt. A legnagyobb nyertes ekkor a japán jen volt, ami biztos menedéknek számított. Késő délutántól gyakorlatilag minden más fontos devizával szemben nagyot erősödött a jen, azonban utána már hajnalra elkezdett normalizálódni a helyzet, azután pedig, hogy ma délelőtt Európa-szerte kinyitottak a tőzsdék, visszaállt az árfolyam a tegnap délutáni szintre.
Ázsia és a Csendes-óceáni térség befektetői voltak azok, akik a leginkább megérezték a támadásokat – ottani idő szerint reggel és délelőtt történtek az európai támadások. Nem véletlen, hogy az ázsiaiak kockáztattak a legkevesebbet, az ottani tőzsdéken rendkívül alacsony lett a forgalom. Európában délelőtt 9-kor nyitottak ki a piacok, és szinte semmi nem látszik azóta sem abból, hogy mi történt tegnap este. Az egyedüli veszteseknek rövid időre a légitársaságok tűntek, de a délelőtt közepére az ő árfolyamaik is visszatértek a tegnapi kiindulópontra. Nyugalom van a budapesti tőzsdén is, a BUX index szinte pontosan ugyanott áll egész délelőtt, mint a tegnap esti záráskor.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.